Cześć, jestem Amina. Fotografia to dla mnie cały proces twórczy, a nie jedynie zamrożona stopklatka. Ktoś kiedyś powiedział, że tworzę fotografię towarzyszącą. Niezależnie od tego, czy to sesja wizerunkowa, sesja plenerowa – jeden na jeden, czy fotorelacja z wydarzenia, to jestem i towarzyszę. Nie narzucam, ale podpowiadam… pozwalam magii, aby się zadziała, chwili, aby miała możliwość zaistnieć. Uważnie łapię kadry i pozwalam im trwać wiecznie.

Fotografia towarzyszy mi już od wielu wielu lat. Robię zdjęcia, ale także prowadzę warsztaty fotograficzne. Jestem fotografem uniwersalnym.

Wspólnie z fotografem Arkadiuszem Obszyńskim prowadzę Klub Fotograficzny przy Centrum Kultury Wilanów. Jego początkiem był projekt oraz wystawa etnograficzno – fotograficzna „Urzecze w fotografii”.
Moje zdjęcia uczestniczyły w wystawie ”I love Wilanów” 2021 i wystawach Centrum Kultury Wilanów. Współpracuję z magazynem „Teraz Wilanów„.

Zajmuję się przygotowaniem kontentu do mediów społecznościowych – wpisy, zdjęcia, filmy.

Jako fotograf z Wilanowa, uczestniczę w lokalnym życiu – obsługiwałam lokalne akcje charytatywne – „Słoiki z Wilanowa” i 30 finał WOŚP sztab Wilanów – tworzyłam materiały do mediów społecznościowych, zdjęcia i filmy.

Prywatnie jestem mamą, żoną, miłośniczką roweru i podróży małych i dużych.

Zapraszam 🙂

Amina Księżopolska