Cześć, jestem Amina. Fotografia to dla mnie cały proces twórczy, a nie jedynie zamrożona stopklatka. Ktoś kiedyś powiedział, że tworzę fotografię towarzyszącą.

Niezależnie od tego, czy to: sesja studyjna, sesja plenerowa, dokumentacja czy fotorelacja z wydarzenia, to jestem i towarzyszę.

Nie narzucam, ale podpowiadam… pozwalam magii, aby się zadziała, chwili, aby miała możliwość zaistnieć. Uważnie łapię kadry i pozwalam im trwać wiecznie.

Fotografia towarzyszy mi już od wielu wielu lat. Robię zdjęcia, ale także prowadzę warsztaty fotograficzne. Używam sprzętu Sony oraz drona DJI mini 3 pro. Jestem fotografem uniwersalnym, tworzę także filmy.

Tworzę materiały do mediów społecznościowych, zdjęcia i filmy, a także prowadzę profile na facebooku, instagramie i tiktoku.

Wspólnie z fotografem Arkadiuszem Obszyńskim prowadzę Klub Fotograficzny przy Centrum Kultury Wilanów a także Fundację Rozwoju Kultury Trzeci Brzeg. Moje zdjęcia uczestniczyły w wystawie ”I love Wilanów” 2021 i wystawach Centrum Kultury Wilanów. Moje zdjęcia znajdziesz między innymi w magazynie „Teraz Wilanów„, na stronach Centrum Kultury Wilanów i Urzędu Dzielnicy Wilanów.

Jako fotografka z Wilanowa, uczestniczę w lokalnym życiu i wspieram działania społeczne – obsługiwałam lokalne akcje charytatywne – „Słoiki z Wilanowa” i sztab WOŚP Wilanów.

Moje relacje z wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie naszej Fundacji.

Prywatnie jestem mamą, żoną, miłośniczką roweru i podróży małych i dużych.

Zapraszam 🙂

Amina Księżopolska